+90232 252 42 46
0.000.00
Kiralama Koşulları
Anasayfa > Kiralama Koşulları

KİRALAMA SÜRESİ 

En kısa kiralama süresi 24 saattir. Teslim gecikmelerinde her ek saat için günlük ücretin 1/3'ü alınır. Toplam 3 saati aşan gecikmelerde CDW (Kasko) ücreti dahil tam gün ücreti alınır.

UZUN SÜRELİ KİRALAMALAR
Uzun süreli kiralama için en az kiralama süresi 30 gündür. Özel fiyat uygulanır. Kiralama fiyatı ve koşullarına ilişkin bilgi için +90 232 252 42 46 no'lu telefondan Aycar Rent a Car Rezervasyon ofisini 
arayabilirsiniz.

TEK YÖN KİRALAMA
Aracın teslim alındığı şehirden başka bir şehirde iadesi durumunda kiralama süresine bakılmaksızın Tek Yön Ücreti uygulanır. Tek yön ücret bilgileri için Aycar
 Rent a Car ofisini arayabilirsiniz. 

ARAÇ TESLİM ALMA - ARAÇ BIRAKMA
24 saat kesintisiz hizmet veren İzmir Havalimanı Rent a Car ofisimiz günün her saatinde araç teslimi ve müşteriden araç teslim alınması ücretsizdir. 

HAVA LİMANLARI HİZMET ÜCRETİ 
24 Saat kesintisiz hizmet veren İzmir Havaalanı Rent a Car
 Ofislerinden yapılan kiralamalarda Hava Alanı Hizmet ücreti alınmaz.

SÜRÜCÜ BELGESİ - KULLANIM YAŞI

En az 22 yaşını doldurmuş 2 yıllık geçerli ehliyet sahipleri olan şahıslar araç kiralayabilir. Lüks araçlarda ise  en az 25 yaş yaşını doldurmuş olma mecburiyeti vardır.

İLAVE SÜRÜCÜ

Kiracı dışında aracın başkası tarafından kullanılabilmesi ancak sürücü belgesi ve kullanım yaşı kurallarına uygun sürücülerin geçerli kimlik ve ehliyetlerinin sözleşmeye kaydı ile mümkündür. Başka kayıt yoksa ve kazanın kaydı olmayan sürücü tarafından yapıldığı tespit edilirse sigortalar geçersiz olur.

FİYATLARA DAHİL OLAN - OLMAYAN HUSUSLAR
Fiyatlara araçların sınırsız kilometre kullanım hakkı, araç bakım giderleri ve kasko dahildir. Yakıt, köprü,otoyol ücretleri, trafik cezaları ile sigortalar , tek yön ücreti, araç teslim etme ve teslim alma ücretleri, bebek koltuğu gibi ekstra talepler ve Katma Değer Vergisi (KDV) fiyatlara dahil değildir.

 

SİGORTA DIŞINDA KALAN DURUMLAR

Sürücü idaresindeyken kazaya sebep olup araçta hasar meydana gelmiş ise trafik kaza zaptına göre kusurlu ise arac hasarının giderilip aracın sefere hazır olacağı güne kadar gececek iş günü kaybını sigorta kapsamına girmediğini biliyor ve o günkü geçerli fiyat tarifesi üzerinden  peşin olarak ödemeyi kabul etmiş sayılır.

 ÖDEME - DEPOZİT 
Kira ücretlerinin ödenmesinde geçerli tüm kredi kartları kabul edilir. Araçların müşteriye teslimi istenildiği takdirde full depo yakıt ile yapılır, full depo yakıtla geri alınır, eksik veya boş depo yakıtla yapılan iadelerde yakıt fark ücreti, servis ücreti ilavesiyle talep edilir.
 Kiralayan müşterimizden kiralama esnansında adına düzenlenmiş kredi kartına sahip olmaları istenir.Web sitemiz üzerinden yapmış olduğunuz ön rezervasyonlarda marka & model garantisi verilmez,konfirmasyon sırasında kullanıcının kredikartından araç grubuna göre 500-1000 TL tutarında geçici blokaj (provizyon)uygulanmaktadır .Teslim saatine 24 saat ten önce yapılan iptallerde ücret iadesi kesinti yapılmadan 8 gün içinde yapılır 24 saatten daha az bir süre öncesi  yapılan(24 saatten az sürede)iptallerde ise 1 günlük kira bedeli hariç ücret iadesi yapılır. 

AYCAR RENT A CAR FİYAT VE KOŞULLARI İLE TARİFEDE BELİRTİLEN ARAÇ TİPLERİNİ ÖNCEDEN HABER VERMEKSİZİN DEĞİŞTİRME HAKKINI SAKLI TUTAR.

TRAFİK CEZALARI 
Türkiye'deki trafik yasaları otoyollarda en çok 120km. , şehirlerarası yollarda 90km. ve şehiriçlerinde ise 50km. hıza izin vermektedir. Park ederken PARK YASAĞI işaretlerine uyunuz. Trafik yasalarına uyulmamasından ve kiracının kusurundan doğabilecek hareketlere uygulanacak trafik cezaları ve yasal sorumluluklar kiracıya aittir. Araç bırakıldıktan sonra Aycar Rentacar'a ulaşan trafik cezaları kiracıya yansıtılır ve ilgili tutar nakit olarak veya kredi kartı (mail order) ile kiracıdan tahsil edilir. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman sözleşme süresi içinde kabul edilir.


Müşteri Hizmetleri
+90 532228 04 56

Copyright © 2013 Aycar Rent a Car | Bu Sayfanın Tüm Hakları Saklıdır.